En Çok Tercih Edilen Ada Tezgah Modelleri

Ada tezgahı trendi, son yıllarda mutfaklarda yaygınlaşmış durumdadır. Avrupa ve Amerika’da popüler olan ada tezgahları, ülkemizde de ilgi görmeye başlamıştır. Özellikle geniş mutfaklara sahip olan ve mutfakta zaman geçirmeyi sevenler tarafından tercih edilen ada tezgahları, mekanın kullanışlılığını ve ferahlığını arttırır. Türk mutfağı kültüründe yemek yapma önemli bir yer tuttuğu için ada tezgahları da ilgi görmektedir.

Ada Tezgah Modelleri 3
En Çok Tercih Edilen Ada Tezgah Modelleri 6

Açık Mutfaklar İçin Ada Tezgahı Tasarımları

Son zamanlarda ada tezgahı tasarımı yaparken, mutfak alanının açık veya kapalı olması büyük bir önem taşır. Açık mutfaklar, diğer odalarla bağlantılı olduğu için mutfak adalarının şık görünmesine olanak sağlar. Salonla birleştirilen açık mutfaklarda, mekanın büyüklüğüne göre daha geniş tezgahlar kullanılabilir.

Ada Tezgah Modelleri 4
En Çok Tercih Edilen Ada Tezgah Modelleri 7

Geniş ve Dolaplı Ada Tezgahları

En popüler ada tezgahı modelleri arasında geniş ve dolaplı olanlar öne çıkar. Tabureler ve köşe takımlarıyla birlikte kullanılan ada tezgahları, mutfak planına göre boyutlandırılır. Dolaplı bölmeler, hem kullanışlı bir mutfak sağlar hem de genel şıklığı bozmaz. Tavandan sallanan avizeler ve ada üzerindeki dekorlarla mekanın atmosferi kolayca değiştirilebilir.

Ada Tezgah Modelleri 1
En Çok Tercih Edilen Ada Tezgah Modelleri 8

Beyaz ve Siyahın Asaleti

En çok tercih edilen ada tezgahı renkleri genellikle siyah ve beyazdır. Masif ve ahşap desenlerle birlikte kullanılan bu renkler, mutfak adası tasarımlarını çekici bir şıklığa kavuşturabilir.

Modern Block Tezgah

Son zamanlarda popüler olan ada tezgahı detaylarından biri, modern block tezgahlardır. Ahşap tercih ederek bu tarz tezgahlarla mekanınızı tasarlayabilirsiniz. Aynı zamanda bar masası olarak da kullanılabilen block tezgahlar, misafirlerinizi rahatlıkla ağırlamanızı sağlar.

Ada Tezgah Modelleri 2
En Çok Tercih Edilen Ada Tezgah Modelleri 9

Merkezi Lavabo Kullanımı

Ada tezgahı modelleri arasında, merkezi lavabo içerenler de oldukça popülerdir. Hem yiyecekleri temizlemek hem de yemek yapmak için aynı tezgah üzerinde lavabo bulunur. Böylece mutfak tezgahının diğer bölgeleri farklı amaçlar için kullanılabilir ve yemek hazırlığı için özel bir alan oluşturulmuş olur.

Ada Tezgah Ölçüleri Nasıl Olmalı?

Mutfak ada tezgahı modelleri seçerken, mekanınıza özel olarak boyutlandırılması için kataloglardan model ve renk seçebilirsiniz. Ada tezgahı modelleri, mekanın büyüklüğüne göre ölçeklendirilmelidir. Örneğin, bar masası olarak kullanılacak ada mutfak tasarımları için en az 70 cm derinlik gerekmektedir. Alt dolaplar ve bar sandalyeleri için yeterli alan ayrılmalıdır. Bunun dışında, ada tezgahının yüksekliği 100-106 cm arasında olmalıdır. Eğer adada oturma birimi de olacaksa, sandalyelerin arkasından geçilebilecek kadar bir mesafe bırakılmalıdır.

Ada tezgahı modelleri, mutfak gereçlerinin yerleştirilebileceği çekmecelerle birlikte tasarlanmalıdır. Pişirme üniteleri ve evye içeren ada tezgahları da tasarlanabilir, bu nedenle boyutlar değişebilir. Mutfak adası tezgahı satış ve keşif ekipleri, mekanda yapacakları incelemeden sonra en uygun ada boyutlarını belirleyecektir.

Ada Tezgah Modelleri 5
En Çok Tercih Edilen Ada Tezgah Modelleri 10

Ada Tezgahı Fiyatları – Modele Göre Tezgah Ücretleri

Ada tezgahı fiyatları, tercih edilen mutfak adası boyutlarına, ölçülere, seçilen modelin renk ve işçilik özelliklerine, müşteri taleplerine ve proje kapsamına göre belirlenmektedir. Bu nedenle standart fiyatlar sunmak mümkün değildir. Sadece yüzey malzemesinin metre fiyatını öğrenebilirsiniz.

Mutfak adaları için Telli Yapı olarak, sizlere hizmet vermekten büyük mutluluk duyarız. +90 530 548 20 25 nolu numaradan bizimle İletişim kurarak mekanınıza en uygun mutfak adasını seçebilir ve ada tezgahı fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Mutfaklarınıza şıklık katmaya ne dersiniz?.